עליית ההתקפות האיסלאמיסטיות האיסלאמיסטיות בצרפת:

עליית ההתקפות האיסלאמיסטיות האיסלאמיסטיות בצרפת:

תגובה לא מספקת של הממשלה

דידיהי ברטין - 25 בספטמבר 2018

התקפות איסלאמיסטיות מתבצעות באמצעים פשוטים כמו סכין או מכונית. אמצעים פשוטים אלו מאפשרים להגדיל את מספר ההתקפות עם מספר גדול יותר של קורבנות. בצרפת האשמה של קולוניזציה לשעבר ושיקולי בחירות מחמירים את המצב.

I- סַכִּין ומסורת:

הסכין היא לרוב סמל לגבריות במדינות ערב וכן לדרגה חברתית.

השימוש הראשון בסכין על מנת להרוג מתרחש בבית על ידי שחיטת כבשה בחיתוך גרונה לזכר קורבן אברהם (עיד). זה גורם למוות ארוך ואכזרי.

דאעש הרג גברים באותו אופן ביום עיד 2016 בבית מטבחיים בסוריה.

II-שורשי התקיפות:

מלחמת הקודש או הג'יהאד לפיתוח האסלאם בעולם אינם שוללים את ניצול הכוח כדי להתאסלם ובמיוחד נגד היהודים, הנוצרים והפוליתאיסטים. בקוראן מספר קווים מנחים מתייחסים למלחמה: סורה 8, פסוקים 39, 59 ו-60, סורה 9, פסוק 5 וסורה 47, פסוק 4. הג'יהאד הוא מלחמה קבועה ושלום הוא רק הפסקת אש זמנית.

III-ערכי המוסר של הרפובליקה הצרפתית והאסלאמיזם:

תזכורת לערכים ואירועים מסוימים

צרפת מוציאה את כל הדתות מהמרחב הציבורי שאמור להיות מוגבל לספירה הפרטית.

אולם בתי המשפט בצרפת נוטים לעתים קרובות להפחית את האחריות של הפרט במקרה של אלכוהוליזם, צריכת סמים או בעיות נפשיות. זוהי דרך למחוק את הקשר במקרים רבים בין האסלאם להתקפות. למעשה, המוסלמים מייצגים משקל משמעותי במקרה של בחירות.

עלינו לזכור ששורש המילה "מתנקש" (כת ערבית עתיקה) מקורו ב"השכיח" שצריכתו הייתה הקלה ברציחות.

IV - היסטוריה, מציאות ושיקולי בחירות

צרפת מרגישה אשמה בעברה הקולוניאלי שהביא בין היתר התקדמות רפואית, חינוך ומשפט בניגוד לקולוניאליזם של בריטניה והולנד שהיו אכזריים והתרכזו בביזת משאבי המושבות שלהם.

בשנת 1830, כשהצרפתים הגיעו לאלג'יריה, המדינה כבר הייתה מושבה טורקית שעודדה את סחר העבדים ואת הפיראטיות הימית המסכנת את האזרחים הצרפתים החיים ליד הים. אוכלוסיית אלג'יריה מנתה רק שלושה מיליון, שהיו פחות מ-10% מאוכלוסיית צרפת באותה תקופה.

הודות להתקדמות הרפואית שהובאה מצרפת, אוכלוסיית אלג'יריה עברה מ-3 מיליון איש בשנת 1830 ל-50 מיליון בשנת 2018, כולל 7 מיליון אנשים שחיו בצרפת (42.2 מיליון תושבים חיו באלג'יריה בשנת 2018). כך גדלה אוכלוסיית אלג'יריה מ-10% מהאוכלוסייה הצרפתית ב-1830 לכ-80% ב-2018{ (42 + 7) / (68-7)}. מאז עצמאותה של אלג'יריה בשנת 1962 אוכלוסייתה המקומית גדלה פי ארבעה. צרפת בנתה את היסודות לכלכלה ולמגזר הבריאות האלג'יראי, המהווה את המקור לגידול האדיר של אוכלוסיית אלג'יריה. הגנרל דה גול רצה בעצמאותה של אלג'יריה, כי בין היתר צרפת לא הייתה מצליחה לקלוט עשרה מיליון מוסלמים אלג'יריים. ללא עצמאות, בצרפת יהיו כעת 50 מיליון איש של אלג'יראים מוסלמים ו-60 מיליון צרפתים, כלומר אוכלוסייה של 110 מיליון איש במדינה הכוללת צרפת ואלג'יריה).

                                                                                               

V - המוסלמים בצרפת:

הנתונים לא היו משמעותיים אם אוכלוסיית המוסלמים הנוכחית הייתה בוחרת להשתלב באופן מלא בצרפת.

בעוד שדורות קודמים של מוסלמים רצו להשתלב בחברה הצרפתית, רבים מהדור החדש העדיפו לאמץ את ערכי אבותיהם ודחו את צרפת אך להישאר בשטחה.

המשבר הכלכלי העולמי, פגע בראש סדר העדיפויות של המוסלמים הצעירים בשל היעדר רקע מקצועי וכתוצאה מכך מוסלמים חיים לרוב במחוזות עניים שבהם הם לרוב מובטלים וחיים לרוב מסחר בסמים. מחוזות אלו הפכו מסוכנים לאוכלוסייה רגילה המעדיפה לברוח. המשטרה מהססת לחדור למחוזות כאלה המכונים "השטחים האבודים של הרפובליקה". כעניין של עובדות ארגוני הנרקוטיקה משתמשים ברובי מלחמה.

האוכלוסייה המוסלמית מייצגת 10% מאוכלוסיית הכלא הצרפתית, אך כ-70% מאוכלוסיית הכלואים שהפכה למקום בו מלמדים איסלמיזם רדיקלי.

VI-רשימה של תקיפות סכינים או מכוניות מ-2016 עד 2018 בצרפת:

1-ב-13 ביוני 2016, שני שוטרים נרצחו בביתם על ידי צעיר אסלאמיסט ליד פריז

ז'אן-בטיסט סלבינג: בן 42, מפקד - נהרג מתשעה פצעי דקירה וג'סיקה שניידר, אשתו נהרגה, גרונה נחתך לעיני בנה בן הארבע

2-ב-14 ביולי 2016, אנשים רבים התאספו במקום להולכי רגל לרגל החג הלאומי. בשעה 10:00 בערב. משאית במשקל 19 טון בה נהג איסלאמיסט הרגה 86 בני אדם ופצעה 458 בני אדם. התקיפה בוצעה על ידי דאעש.

3-ב-26 ביולי 2016, כומר ז'אק האמל נערף במהלך המיסה בכנסייתו ליד רואן.

4-ב-1 באוקטובר 2017 שתי ילדות בנות 20

נהרגו במרסיי, צרפת. הרוצח שוחרר מהכלא יום קודם לכן.

5 - ב-23 באוגוסט 2018, מוסלמי בן 36 ליד פריז, צרפת, הרג את אמו ושתי אחיותיו. "הרוצח הוכרז כמחבל פוטנציאלי, שמעשהו הוכרז על ידי דאעש

6 - ב-13 באוגוסט 2018, פליט מוסלמי מאפגניסטן תקף 5 אנשים בסכין ב-PERIGUEUX.

7-ב-9 בספטמבר 2018, מוסלמי חמוש בסכין פצע שבעה אנשים בפריז.

VII-התקפות בצרפת נגד קשישים או נכים יהודים

1-ב-11 באוקטובר 2016 אלן גוזלן המתגורר ב-CRETEIL נחנק בביתו על ידי שני מוסלמים צעירים.

2-ב-4 באפריל 2017 שרה חלימי - רופאה בדימוס - הוכתה על ידי שני מוסלמים בביתה ונזרקה מהחלון מהקומה הרביעית.

3-ב-23 במרץ 2018, כבאים מצאו את הגופה שנשרפה מיריי קנול בת 85. היא נהרגה מוקדם יותר מדקירות סכין על ידי שכן מוסלמי. במהלך המלחמה היא ברחה עם אמה מהגירוש למחנות הריכוז.

יהודים רבים נאלצו לברוח במחוזות בטוחים מאוד או לעבור לישראל.